Articles

Belgia Wzmocnienie kontroli filtrów cząstek stałych

Posted by  isahora
24 maj 2019 0 comments

Ben Weyts

W Belgii coraz więcej firm oferuje usuwanie filtrów cząstek stałych z pojazdów za kilkaset euro. Szacuje się, że około 50 000 pojazdów znajdujących się w obiegu w Belgii nie posiada filtra cząstek stałych, chociaż początkowo wszystkie samochody muszą go posiadać.

Powód jest dość prosty: wymiana filtra jest droższa dla kierowców niż tylko jego usunięcie. Firmy te szybko wykorzystały tę szansę. Rzeczywiście, teraz oferują one swoje usługi w celu usunięcia filtra.

Problem polega jednak na tym, że "samochód, który porusza się bez filtra cząstek stałych, jest 150 razy bardziej zanieczyszczający", podkreślił zastępca rządu Johan Danen.

W ramach rozwiązania tego problemu flamandzki minister ds. mobilności Ben Weyts (patrz wyżej) stwierdził, że ośrodki kontroli technicznej rozpoczną nową fazę testów w celu sprawdzenia obecności tych filtrów, począwszy od czerwca 2018 roku. Do końca roku zaczną testować 700 000 samochodów (połowa z nich pochodzi z Flandrii). W zależności od wyników tej pierwszej próby, mogą one rozszerzyć te kontrole na wszystkie ośrodki.

Weyts zauważył również, że test ten może równie dobrze wykryć oszustwo AdBlue (czyniąc silnik mniej zanieczyszczającym).

Źródło: http://www.7sur7.be/7s7/fr/2765/Environnement/article/detail/3427127/2018 /05/22/Lescontroles-techniques-vont-verify-the-presence-of-the-filter-a- particles.dhtml

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum