Articles

Maszyny odkażające

Posted by isahora
24 maj 2019 0 comments

 

Decanning machine catalytic

Podczas dekantacji używanego katalizatora, masz dwie możliwości.

Jak można było zauważyć w naszym poprzednim artykule, można przejść bezpośrednio przez firmę zajmującą się pobieraniem próbek lub hutę, która obciąży Państwa ogólnie pracą za tonę zdekanizowanego katalizatora.

P : Co oznacza dekanning?

Dekanning to proces oddzielania ceramiki używanego katalizatora od jego żelaznej koperty (zazwyczaj stali nierdzewnej SS409). Część, którą otrzymujesz w ten sposób, nazywa się "plaster miodu".

Różne maszyny dekantujące

Powszechnie nazywane "gilotynami" w Europie i Ameryce Północnej, maszyny te pozwalają w procesie ścinania opróżnić zastosowany proces katalityczny.

CAT Comrade System (JMC McIntyre)

Najsłynniejszym z nich jest McIntyre CAT Comrade System. Wyprodukowana w Wielkiej Brytanii, ta platforma zbierania kurzu jest naprawdę dostosowana do potrzeb klienta.

Radzimy skontaktować się z osobą kontaktową ds. sprzedaży, aby otrzymać ofertę cenową ważną przez 45 dni. Zazwyczaj są one kwotowane w USD.

Jeśli chodzi o samą maszynę, odpylacz jest zasilany mocą 5,3 konia (44KW). Zbiera do 170 litrów kurzu. Natężenie przepływu powietrza może wzrosnąć do 2380 m/godz. Po wybraniu platformy należy wybrać ostrze. Na przykład, wypróbowaliśmy kombajn 500 CAT. Przy średniej masie 990 kg i mocy 10 koni mechanicznych może wykonać do 8 cięć w suchym cyklu na minutę, co oznacza średnio 50 sztuk na godzinę. Średnia cena wynosi około 10.000 dolarów.

Wiele wariantów jest dostępnych na ich stronie internetowej, ale radzimy, abyś używał jednej stopy. Zapewnia to bezpieczeństwo operatora, ponieważ ostrze powróci na swoje miejsce po zwolnieniu pedału. Zawsze, gdy chcesz kupić nową maszynę dekantacyjną, musisz sprawdzić napięcie, które ma w przeciwnym razie możesz napotkać problemy związane z ich wydajnością.

Możesz liczyć od 14 do 16 tygodni po wpłacie kaucji, która ma być dostarczona. Średnia cena pełnego systemu CAT Comrade System (platforma odpylania i ostrze tnące) wynosi od 35.000 USD do 40.000 USD. Ich maszyny objęte są 12-miesięczną gwarancją.

ICS Contec

ICS oferują również platformę odpylającą, ale z nożycami aligaturowymi. Wiele systemów strzyżenia jest dostępnych na ich stronie internetowej, ale skupimy się na pełnym systemie CAT B.

CAT B

Produkowana przez niemiecką firmę, ta maszyna jest również jednym z doładowań, które można znaleźć. System CAT B jest wyposażony w platformę spawaną i wykonaną ze stali. Sama nożyce to Alligator 407 firmy JMC, który zapewnia siłę skrawania 123 ton metrycznych z silnikiem o mocy 7,5 kW. Ten aligator jest obsługiwany nożnie, posiada wyciskacz CAT i osłonę ochronną. Może to zapewnić pełną ochronę operatora. Możesz również i dodatkowy panel sterowania za około 1.500 €, aby uzyskać stop awaryjny.

Z silnikiem o mocy 3,0 kw, odpylacz ma przepływ objętościowy 3.200 m/h, więc jest bardziej wydajny niż ten, który jest w towarzystwie. System ten może również dostarczyć urządzenie do mielenia (młyn młyn młotkowy) typu 5,5 KW w celu przekształcenia plastra miodu w proszek gotowy do analizy za pomocą XRF.

System ten, zasilany łącznie mocą 16 kW, może otworzyć do 50 używanych katalizatorów na godzinę. Jego cena waha się od 35K€ bez młyna młotkowego do 45K€ z młotkiem w zależności od wybranych opcji.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to rozwiązanie możliwe do przyjęcia, jeśli nie ma się małych partii lub jeśli przepisy prawne są bardzo restrykcyjne, jak na przykład we Francji. W zależności od przepisów prawnych, np. w Anglii można być zmuszonym do wystosowania powiadomienia o wysyłce. Oszczędzisz również pieniądze na logistyce. Zazwyczaj w kontenerze o długości 20 stóp można załadować od 2800 do 3200 nieekanizowanych kotów w 20 workach Jumbo. Po zdekanowaniu oznacza to więcej niż 7 lub 8 worków jumbo, co oznacza, że koszt logistyki zostanie podzielony przez co najmniej dwa.

Instalacja dekantera wiąże się z bardzo dużą inwestycją.

Nawet jeśli te maszyny wydają się drogie, zwrot z inwestycji może być znacznie wyższy niż się spodziewasz. Rynek recyklingu katalitycznego znajduje się na rozległym obszarze i z biegiem lat stale rośnie.

Dekanning może być operacją opłacalną finansowo, ponieważ można odzyskać czujniki O2, które można sprzedać po cenie 6/7 usd na kg. Ponadto koperty w SS409 mają nieco wyższą cenę sprzedaży niż zwykła cena stali.

Usuwanie ceramiki + bezwartościowe filtry cząstek stałych zapobiega rozcieńczeniu wartości partii i płaceniu kosztów leczenia za nic. Jednak niektóre firmy takie jak Faurecia odkupuje stare DPF. Zbierają je i przywracają przed ponownym wstrzyknięciem na rynek motoryzacyjny.