Articles

Niemieccy producenci samochodów popełnili oszustwo w systemie przeciwdziałania zanieczyszczeniom.

Posted by  isahora
27 maj 2019 0 comments

volkswagen logoo

W ostatnim czasie istnieją pewne podejrzenia dotyczące kilku niemieckich producentów, takich jak Daimler i Volkswagen. Najwyraźniej manipulowaliby oni silnikami swoich pojazdów, aby zatwierdzać testy emisji zanieczyszczeń przez ich silniki wysokoprężne. Według gazety Der Spiegel, która opublikowała artykuł na ten temat w zeszły piątek, są oni teraz zagrożeni nową akcją wycofania niektórych swoich pojazdów z silnikami wysokoprężnymi.

Jak oni oszukują?

Najwyraźniej oszustwo w systemie zwalczania zanieczyszczeń AdBlue pochodzi od płynnej substancji zasysającej dwutlenek azotu (NO2). System zarządzania silnikiem rzekomo umożliwia wtryskiwanie płynu w mniejszych ilościach do pojemnika katalitycznego. Metoda ta ograniczyłaby jej przyjmowanie między dwiema kontrolami technicznymi. Gazeta Der Spiegel twierdzi, że w konsekwencji uwalniany jest bardziej zanieczyszczający gaz.

Kilka modeli, co do których istnieje podejrzenie

Głównym modelem docelowym jest Mercedes Benz Vito Tourer producenta Daimler. Ale niemiecka federalna agencja motoryzacyjna (Kraftfahrt Bundesamt, KBA) podejrzewa, że w tym samym przypadku znajdują się również inne modele. Producent twierdzi jednak, że nie istnieje "związek przyczynowy" na ten temat i zamierza się bronić "za pomocą wszelkich środków prawnych", aby to udowodnić. Stwierdza on, że silnik pojazdów, których to dotyczy, produkowanych do lata 2016 r. i dostarczanych przez jego partnera Renault, nie istnieje w żadnym innym modelu Mercedesa.

Volkswagens jest również dotknięty tym skandalem od momentu odkrycia manipulacji silnikiem diesla we wrześniu 2015 roku i w tym przypadku dotyczy to ponad 11 milionów pojazdów. Producent samochodów faktycznie przestał sprzedawać swoją wersję diesla modelu T6, ale zaprzecza stosowaniu tych manipulacji silnikiem.

Źródło: Alexandre Prevot.

Der Spiegel dodaje, że inne pojazdy otrzymują ostrzeżenie w Europie, ponieważ inspektorzy KBA wykryli pięć podejrzanych programów komputerowych kontrolujących VUS Macan i model Porsche Cayenne, który jest spółką zależną Grupy Volkswagen.

Niemiecki Federalny Sąd Administracyjny podejmie 27 lutego decyzję w sprawie zakazów ruchu pojazdów z silnikiem wysokoprężnym, które są uważane za najbardziej zanieczyszczające i które w związku z tym zagrażają kilku dużym miastom, takim jak Düsseldorf i Stuttgart.

Źródło: AFP

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum