Articles

Nissan: Zakończenie sprzedaży oleju napędowego w Europie

Posted by  isahora
24 maj 2019 0 comments

Nissan electric car

Kilka miesięcy temu wspomnieliśmy w tym artykule, że japońska marka Toyota ogłosiła podczas Geneva Motor Show, że przestanie sprzedawać samochody z silnikiem diesla w Europie. Nissan podjął taką samą decyzję, biorąc pod uwagę kontekst niezadowolenia kierowców z samochodów z silnikiem wysokoprężnym. Procedura ta będzie najpierw stopniowa, w rzeczywistości Nissan nie przedstawił dokładnego harmonogramu. Jedno jest pewne, że producent zmierza w kierunku energii elektrycznej w dłuższej perspektywie czasowej. Nissan jest jednym z pionierów w dziedzinie samochodów elektrycznych dzięki swojemu modelowi z 2010 r. :

"W Europie, gdzie nasza sprzedaż oleju napędowego są skoncentrowane, pchnięcie elektryfikacji pozwoli nam stopniowo zatrzymać olej napędowy dla samochodów z każdym odnowieniem modelu", powiedział rzecznik grupy.

Producent skoncentruje się zatem na modelach wyłącznie elektrycznych i zespołach pojazdów z układem zasilania elektronicznego, czyli elektrycznym układzie napędowym z silnikiem benzynowym do ładowania akumulatora pojazdu.

Zatrzymanie sprzedaży pojazdów z silnikiem wysokoprężnym jest raczej ruchem o charakterze ogólnym. Istotnie, grupa Volkswagena również poszła w ślady ruchu, a w zeszłym tygodniu marka Audi ogłosiła przerwanie dostawy tych modeli A5 i A6 diesel, po odkryciu "nieprawidłowości".

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum