Articles

Norwegia, raj dla pojazdów elektrycznych

Posted by  isahora
28 maj 2019 0 comments

Résultat de recherche d'images pour "electric car"

 

Skandynawowie szybko stali się trendsetterami w dziedzinie recyklingu odpadów i produkcji pojazdów przyjaznych dla środowiska. Przykładem może być Norwegia. Rzeczywiście, jest to obecnie największy producent ropy naftowej w Europie Zachodniej. Jest to jednak również światowy lider w elektryfikacji transportu drogowego. Tablica informacyjna na temat norweskiego ruchu drogowego ogłosiła na początku stycznia 2018 r., że ponad połowa nowych pojazdów sprzedawanych w kraju w 2017 r. to pojazdy hybrydowe i elektryczne.

Norweski rząd postawił sobie za cel sprzedaż wyłącznie czystych pojazdów w kraju od początku 2025 roku. W tym celu ustanowiły one szereg bardzo korzystnych środków podatkowych dla pojazdów niepowodujących zanieczyszczeń. Ponadto podniosły one podatki od pojazdów napędzanych benzyną i olejem napędowym.

Sprzedaż samochodów elektrycznych i hybrydowych gwałtownie wzrosła. Udział pojazdów elektrycznych w rynku wynosił 20,9% w 2017 r., w porównaniu do 15,7% w 2016 r., a udział samochodów hybrydowych wzrósł z 24,5% w 2016 r. do 31,3% w 2017 r.

Wiele korzyści stymuluje rynek czystych pojazdów. Rzeczywiście, mierzone podatki, zniżki na promy, opłaty parkingowe lub autostrady wspierają nabywanie pojazdów przyjaznych dla środowiska. Popyt publiczny na te towary osiągnął szczytowy poziom do tego stopnia, że producenci samochodów mają trudności z zaopatrzeniem, a lista oczekujących rośnie w całym kraju.

W ten sposób Norwegia dowodzi, że szybka transformacja energetyczna jest możliwa i stanowi przykład dla reszty świata.

Źródło Tarmut

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum