Articles

Podwyżka płac w górnictwie spokojnej wody

Posted by  isahora
27 maj 2019 0 comments

stillwater mining

 

Około 760 pracowników związkowych w Stillwater Mining otrzyma 5-procentową podwyżkę w ciągu najbliższych dwóch lat na mocy nowej umowy z właścicielem Sibanye Gold Ltd., jak ogłosiła firma w poniedziałek.

Podróż płacowa dla górników reprezentowanych przez United Steelworkers jest kolejnym odzwierciedleniem lepszych cen metali szlachetnych i ważnym krokiem dla nowych południowoafrykańskich właścicieli, związków zawodowych i urzędników firmy powiedział.

"Mamy to, co możemy od nich dostać. ...to była uczciwa ugoda. Niektórzy ludzie myślą, że może być więcej, a inni nie sądzili, że coś dostaniemy", powiedział Scott McGinnis, prezes lokalnej Steelworkers' 11-0001.

Nazwali "ponownym otwieraczem płac" ostatnią rundę negocjacji dla pracowników głównej kopalni Stillwater's Nye i Columbus. To pozwoliło obu stronom renegocjować tylko płace w obecnej umowie. Pracownicy wykonujący pracę na wodach stojących należą do najwyższych stawek godzinowych w stanie.

Tak więc wszyscy pracownicy otrzymują 2-procentową podwyżkę płac do stycznia 2018 roku. Następnie wzrost o 1 procent od stycznia 2018 r. do czerwca 2018 r. W ostatnim roku, do czerwca 2019 r., otrzymają 2-procentową podwyżkę.

Podwyżki są oparte na spornej umowie podpisanej w lutym 2016 roku. Wtedy to górnicy nie akceptowali podwyżek płac po tym, jak ceny metali spadły z klifu, a Stillwater tracił pieniądze. Górnicy dwukrotnie odrzucili tę czteroletnią transakcję, która weszła w życie w 2015 r., a następnie została wycofana.

Ta ostatnia umowa została "przytłaczająco zaaprobowana" przez górników związkowych, powiedział McGinnis, odmawiając uwolnienia specyfiki.

Związek będzie teraz renegocjować płace dla pracowników w drugiej kopalni Stillwater, East Boulder w pobliżu Big Timber, powiedział McGinnis. Ostateczny termin to koniec roku, powiedział.

Urzędnicy w Sibanye, który wiosną tego roku zakończył przejęcie Stillwater Mining Co. o wartości 2,2 miliarda dolarów, powiedzieli, że umowa ze związkiem jest ważna dla kontynuowania działalności w ich jedynym majątku w Ameryce Północnej.

"Zauważamy i jesteśmy zachęcani przez rozsądny i dojrzały sposób, w jaki zaangażowali się interesariusze, do uzgodnienia wzajemnie korzystnego wyniku dla firmy i pracowników", powiedział prezes Sibanye Neal Froneman w komunikacie prasowym.

Średnia płaca podstawowa dla górników Stillwater wynosi od 29 do 30 dolarów za godzinę (około 62.000 dolarów rocznie), a dopełnia około 34 dolarów za godzinę, powiedział McGinnis.

Urzędnicy Stillwater stwierdzili, że dodanie zachęt do osiągania lepszych wyników, ubezpieczenia zdrowotnego i składek emerytalnych podnosi średnie odszkodowanie dla górników do około 126 000 USD rocznie.

Stillwater, obecnie oddział Sibanye, jest jedynym w Ameryce Północnej producentem platyny i palladu. Materiały te służą do produkcji biżuterii, katalizatorów do samochodów i innych produktów.

Źródło Erik OLSON / Billingsgazette.

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum