Articles

Projekt górniczy w Brazylii

Posted by  isahora
27 maj 2019 0 comments

Corcovado Brazil

 

Od kilku lat regularnie pojawiają się złe wieści z działalności górniczej w Afryce, a rok 2017 nie jest wyjątkiem. Właściwie, pozycja się pogorszyła. Po pierwsze dlatego, że inwestorzy rozumieją teraz, że kopalnie w Republice Południowej Afryki i Zimbabwe stoją w obliczu ponurej przyszłości non-profit. Po drugie, z powodu rosnącego zapotrzebowania na podwyżki płac ze strony pracowników. Dlatego wydaje się, że wszelkie wcześniejsze nadzieje na przyszłość zniknęły.

Jakie inne rozwiązania rozważają inwestorzy?

Do niedawna jedynymi lokalizacjami geograficznymi znanymi z istnienia górnictwa palladu lub platyny były Republika Południowej Afryki, Zimbabwe, Rosja i Kanada. Jednak tak się już nie dzieje. Teraz realizowany jest brazylijski projekt wydobywczy! Jest to faktycznie możliwe dzięki AIM - The Alternative Investment Market (Alternatywny rynek inwestycyjny), który pomaga zebrać 2 miliony dolarów na realizację projektu.

Uznawany za projekt określany jako "najlepsza okazja na platynę i pallad na półkuli południowej", jednak zakład brzmi trochę śmiało, a brazylijska kopalnia jest pierwszą kopalnią na kontynencie południowoamerykańskim. Tylko w przypadku postępującej degradacji w RPA wydaje się rozsądne, aby inwestorzy wnieśli kapitał i know-how w dziedzinie górnictwa do Ameryki Południowej.

A więc, czy dobrym pomysłem jest inwestowanie w Ameryce Południowej w wydobycie palladu i platyny?

Jeśli nie ma innego odkrycia kopalni palladu lub platyny w Ameryce Południowej, lub przynajmniej w Brazylii, odpowiedź brzmi: prawdopodobnie "NIE" Inwestorzy nie zainwestowaliby w sprzęt i szkolenie pracowników dla kraju lub obszaru z jedną kopalnią, chyba że byłoby to wysoce opłacalne - wtedy może to być przypadek "Let's Go!

Kontynuacja....

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum