Articles

Przekształć swój złom w gotówkę

Posted by  isahora
27 maj 2019 0 comments

turn-your-scrap-into-cash

 

Twój stary samochód może osiągnąć punkt, w którym nie działa i ma tylko wartość złomu. Warto jednak zrozumieć, jaka jest jego prawdziwa wartość. Czy wiesz, że możesz zamienić swój złom w gotówkę? Prawdopodobnie nawet sobie nie wyobrażasz, ile są warte poszczególne komponenty! Jest to kilka elementów, które mogą zwiększyć konto bankowe, jak również pomóc środowisku, kiedy nadszedł czas, aby rozstać się ze starym pojazdem...

Części, które można poddać recyklingowi

Zderzaki

Zderzaki ("Skrzydła" w Anglii) to metalowe panele, które chronią koła i podwozie, a w przypadku uszkodzenia mogą być drogie do wymiany. Tak więc, stare błotniki w dobrym stanie mają przyzwoitą wartość odsprzedaży.

Zderzaki

Zderzaki, przedni i tylny, składają się z wielu warstw aluminium, stali, włókna szklanego i plastiku, zaprojektowanych specjalnie w celu ograniczenia uszkodzeń w wypadkach przy niskich prędkościach. To czyni je drogim montażem, a stare, ale nieuszkodzone, zderzaki mają dobre ceny z drugiej ręki.

Drzwi

Drzwi, które zapewniają ochronę przed żywiołami, mają dobrą wartość odsprzedaży, zaakcentowaną przez różne komponenty drzwi - klamki, elementy sterujące oknem, elementy ryglujące/odblokowujące, elementy sterujące lustrem itp. - z których wszystkie stanowią wartość dodaną lub mogą być sprzedawane oddzielnie.

Baterie używane

Baterie używane mogą nie generować dużych ilości gotówki, chociaż mogą być regenerowane, co może wydłużyć ich żywotność o kilka lat. Jednak ich recykling pozwala na usunięcie szkodliwych substancji chemicznych ze środowiska.

Wycieraczki szyby przedniej

Wycieraczki szyby przedniej są droższe niż mogłoby się wydawać, a wycieraczki z drugiej ręki mogą być warte rozsądną kwotę, jeśli nadal są w dobrym stanie.

Koła, opony, felgi, felgi

Koła, opony i obręcze są potencjalnymi generatorami pieniędzy, zwłaszcza jeśli Twój samochód ma aluminiowe koła.

Radia, systemy GPS

Radia i systemy GPS oferują dobre możliwości generowania dodatkowych przychodów w czasie złomu.

Stary olej silnikowy, filtry oleju

Choć nie jest to warte wiele pieniędzy, można je wyczyścić i odnowić stare filtry oleju silnikowego i oleju oraz zabrać do autoryzowanej stacji recyklingu. Korzyści dla środowiska naturalnego są znaczne.

Konwerter katalityczny samochodu

Ostatni, ale nie najmniej ważny jest katalizator samochodu. Zawiera kilka metali szlachetnych, takich jak platyna, pallad i rod. Metale te działają jak katalizator w procesie usuwania szkodliwych gazów i zanieczyszczeń ze spalin. Niewielka ilość, ale ma dużą wartość! Ponadto ich odbudowa przynosi znaczne korzyści dla środowiska naturalnego, zmniejszając zależność od górnictwa.

Czujniki O2

Oprócz tego, że czujniki O2 odgrywają kluczową rolę w redukcji emisji spalin, warto je poddać recyklingowi. W rzeczywistości wszystkie nowoczesne pojazdy wyposażone są w czujnik O2. W rzeczywistości jest on odpowiedzialny za kontrolowanie stosunku tlenu do paliwa na optymalnym poziomie. Każdy czujnik O2 zawiera platynę, która działa jak skuteczny katalizator. Wynika to z braku utleniania - w każdej temperaturze - i odporności na korozję. Recykling czujników O2 stał się zatem zarówno opłacalny finansowo, jak i ważny z punktu widzenia ochrony środowiska.

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum