Articles

Sprzęt BASF

Posted by isahora
27 maj 2019 0 comments

BASF

Seneca jest wyspecjalizowanym zakładem recyklingu w południowej części Karoliny. Przetwarza metale szlachetne pochodzące ze złomu katalizatorów do celów globalnej produkcji BASF. W związku z tym zajmuje się kotami samochodowymi i chemicznymi wycofanymi z eksploatacji, zapewniając recykling metali palladowych, platynowych i rodowych.

Siedziba główna firmy BASF mieści się w Florham Park, w New Jersey, i dzięki zakończonej instalacji i uruchomieniu nowego, wysokowydajnego silnika do recyklingu dominuje na pierwszych stronach gazet. Nowy sprzęt znajduje się w Seneca, w Południowej Karolinie. Firma zapewnia, że pozwoli to podwoić wydajność zakładu, gdy tylko silnik podejmie odpowiednie działania.

Wykorzystują oni zakład Seneca do recyklingu złomu katalizatorów, zapewniając recykling metali w PGM.

"Nasze inwestycje w ten wysokowydajny sprzęt pozwalają nam zwiększyć recykling metali szlachetnych w zakładzie firmy Seneca, aby sprostać rosnącemu popytowi rynkowemu. To również wspiera naszą strategię oferowania najwyższej jakości naszych usług recyklingowych" - powiedział David Freidinger, jako wiceprezes BASF.

Przemysł recyklingu katalizatorów jest jednym z największych zasobów PGM. Stanowi połowę rocznych zasobów górniczych świata. Recykling katalizatora pozwala na bycie przyjaznym dla środowiska i zarabianie poważnych pieniędzy. Recykling tworzy zrównoważone zasoby dla ograniczonych zasobów, takich jak rod, pallad czy platyna. W ten sposób uruchomienie nowego sprzętu pozwoliłoby podwoić ten proces recyklingu i tym samym zwiększyć dostępność zasobów.