Articles

Tesla podwaja produkcję z fabryką samochodów elektrycznych w Szanghaju.

Posted by  isahora
24 maj 2019 0 comments

Tesla car shanghai

 

Dyrektor naczelny Tesli Elon Musk oświadczył w zeszłym tygodniu, że producent otworzy nową fabrykę samochodów elektrycznych w Szanghaju. Ten zakład w chińskim mieście będzie pierwszym zakładem poza USA i będzie produkował znacznie więcej niż zwykle. Rzeczywiście, ta nowa fabryka motoryzacyjna będzie produkować 500 000 rocznie, podczas gdy zwykłe produkują 200 000 do 300 000 rocznie.

Dzięki nowemu zakładowi Tesla będzie w stanie wyprodukować 1 mln pojazdów rocznie, podwajając swoją dotychczasową produkcję.

Szanghaj, jeden z ośrodków chińskiego przemysłu motoryzacyjnego, wezwał Teslę do inwestowania, nie tylko w nową fabrykę w mieście, ale także w badania i rozwój. W zamian za "pełne wsparcie budowy fabryki samochodów elektrycznych Tesla w Szanghaju", miasto zobowiązało się wnieść wkład w koszty kapitałowe.

W momencie tego ogłoszenia, cena Teslasu wyprodukowanego w USA i sprzedanego w Chinach była wysoka. Było to spowodowane nowymi 25% taryfami nałożonymi przez rząd chiński; była to odpowiedź na zwiększenie przez prezydenta Trumpa ceł na towary chińskie.

Z ponad 28m pojazdów sprzedanych w ubiegłym roku, Chiny są największym na świecie rynku samochodowym. Prognozy przewidują nawet, że roczna sprzedaż do 2025 r. osiągnie poziom 35 mln sztuk.

Jest to również największy na świecie rynek pojazdów elektrycznych, napędzanych nowymi przepisami i celem Chin, aby do 2030 r. dysponować pojazdami elektrycznymi w 100%.

Tesla otworzy nową fabrykę samochodów elektrycznych w Szanghaju, stolicy gospodarczej największego na świecie rynku samochodowym. Umożliwi to podwojenie produkcji.

Źródło:The Guadian 

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum