Articles

Zanieczyszczenia przenoszone z Niemiec do Europy Wschodniej

Posted by  isahora
24 maj 2019 0 comments

car pollution

Kilka miesięcy temu niemiecki Federalny Sąd Administracyjny podjął decyzję o zakazie ruchu pojazdów z silnikiem wysokoprężnym wkilku dużych miastach, takich jak Düsseldorf i Stuttgart, o czym wspomnieliśmy w tym artykule.

Oczywiście działanie to jest bardzo korzystne dla dużych niemieckich miast, które odnotowują spadek wskaźnika zanieczyszczeń. Jednak decyzja ta tylko wyparła problem z jednego kraju do drugiego.

"Po prostu przenosimy problemy związane z zanieczyszczeniem w UE, a nie je rozwiązujemy"; Eksperci Europejskiej Federacji Transportu i Środowiska

Rzeczywiście, ponieważ ich zakaz w tych dużych miastach, samochody z silnikami wysokoprężnymi tracą na wartości wśród niemieckich konsumentów, którzy je sprzedają. W konsekwencji, teraz zalewają rynek używanych samochodów. Jest to miłe dla krajów Europy Wschodniej, takich jak Bułgaria, Polska i Rumunia. Rzeczywiście, będą mieli dostęp do solidnych, tanich pojazdów, a raczej niedawno, ponieważ mają one od 5 do 10 lat i nadal mają przed sobą długą żywotność.

"Ryzyko, że Europa Wschodnia stanie się cmentarzem dla niemieckich diesli jest bardzo realne", mówi Iavor Ivanor z CarStory.

Powietrze dużych miast, takich jak Kraków czy Sofia, która jest już mocno obciążona drobnymi cząstkami, oba miasta pobiły rekordy w 2017 roku, może się jeszcze bardziej pogorszyć z powodu importu tych samochodów z silnikami wysokoprężnymi, które usunęły katalizator bogaty w metale szlachetne.

Rozwiązaniem problemu będzie zakaz wywozu tych pojazdów z silnikiem wysokoprężnym.

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum