Articles

Total przejmuje prowadzenie w Gennevilliers (Francja)

Posted by  isahora
24 maj 2019 0 comments

Total Francja

Wiadomość w końcu się rozpadła w zeszłym miesiącu! Po ogłoszonym przez "Sigeif Mobilités" przetargu Total został wybrany do budowy i eksploatacji największej we Francji stacji poświęconej wyłącznie gazowi ziemnemu dla pojazdów (NGV) i organicznemu NGV. Projekt rozpocznie się w samym sercu platformy logistycznej portu Gennevilliers - drugiego co do wielkości portu rzecznego w Europie.

Obecnie NGV jest jedynym alternatywnym paliwem ekologicznym, które może stanowić rozwiązanie dla obecnych ograniczeń ekonomicznych i operacyjnych nałożonych na specjalistów ds. transportu i mobilności we Francji. Nowa stacja będzie odpowiednia dla samochodów ciężarowych i będzie działać przez cały rok 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto będzie posiadał cztery pasy ruchu przeznaczone wyłącznie dla NGV, co umożliwi jednoczesne tankowanie czterech pojazdów.

Były to Sigeif (Syndicat Intercommunal pour le Gaz et l'Electricité en Ile-de- France) oraz Caisse des Dépôts (francuska instytucja finansowa sektora publicznego), która stworzyła "Sigeif Mobilités", lokalną spółkę o mieszanej gospodarce. Zdecydowała się udzielić koncesji firmie Total na okres 10 lat, począwszy od jesieni 2018 roku. Tak więc rolą firmy Total będzie pokrycie kosztów komercjalizacji strony, jak również całej jej konserwacji.

Właściwie, Gennevilliers jest drugą stacją, którą zbudowało kierownictwo Sigeif. Firma planuje również rozpoczęcie budowy trzeciej stacji w Wissous, we francuskim departamencie Essone. Dziś Total posiada sieć 9 000 stacji benzynowych w Europie i około 500 stacji NGV na całym świecie. Grupa planuje otworzyć 350 stacji NGV do 2022 roku.

Czy wiesz: czym jest gaz ziemny dla pojazdów (NGV)?

Gaz ziemny dla pojazdów (NGV) to termin dla grupy paliw gazowych. W jego skład wchodzi sprężony gaz ziemny (CNG) i skroplony gaz ziemny (LNG).

CNG obejmuje całą mieszankę transportową. Jest on szczególnie przydatny w przypadku autobusów miejskich i wysypisk śmieci i umożliwia pojazdom ciężarowym samodzielne poruszanie się na odległość do 550 km.

LNG jest przystosowany do samochodów ciężarowych poruszających się na bardzo duże odległości.

Źródła: Magazyn poświęcony środowisku naturalnemu & Ogółem

About

Tutaj znajdziesz artykuły związane z recyklingiem katalizatorów oraz nowości rynkowe PGM.

Categories

Archiwum